بلک اوت ، یا سیستم نجات، برای آسانسورهای بدون گیربکس الزامی است ولی برای سایر آسانسورها پیشنهاد می شود.سیستم نجات اتوماتیک اضطراری آسانسور(elevator emergency rescue system) ، که به آن تابلو بلک اوت می گویند ، این سیستم اختیاری است و بنا به درخواست مشتری در تابلو فرمان آسانسور نصب می گردد و وقتی برق آسانسور قطع شود، این سیستم شروع به فعالیت کرده و بدون وابستگی به برق آسانسور، آسانسور را به طرف نزدیکترین در خروجی هدایت می کند تا افرادی که در کابین آسانسور گرفتار شده اند ، بتوانند از آسانسور خارج شوند. اکثر آسانسورهای جدید ،چنین سیستمی را دارا می باشند، اما با این وجود ممکن است در بعضی از کشورها  از این وسیله استفاده نکنند.

 زمان خاموش شدن برق، اگر آسانسور، دارای چنین سیستمی باشد به صورت اتوماتیک به نزدیک ترین طبقه حرکت کرده و متوقف شده و در را باز می کند تا اشخاص داخل آسانسور از آن خارج شوند. این تابلو از باطری قابل شارژ خود و یا از  تغذیه کننده ups استفاده می کند ،حرکت به طرف بالا یا پایین  آسانسور بستگی به تعداد نفرات کابین دارد، اگر کابین سنگین باشد، جهت مصرف کم انرژی، بلک اوت آسانسور را به طرف پایین و نزدیکترین درب خروجی هدایت می کند ولی اگر وزن آن نصف ظرفیت کابین باشد، بلک اوت آسانسور را به طرف بالا و نزدیکترین درب خروجی هدایت خواهد کرد.

چه دلیلی دارد که بلک اوت بایستی نصب شود؟

آیا شده که هنگام قطع برق ساختمانی در آسانسور گیر افتاده باشید. اگر چنین اتفاقی برای شما افتاده باشد به خوبی متوجه با ارزش بودن تابلوی بلک اوت شده اید، و دیگر احتیاجی به توضیح نیست. و در غیر این صورت تصور کنید ، آسانسوری با ظرفیت کامل در حال حرکت است که ناگهان برق آن قطع می شود . آسانسور بین طبقات متوقف می شود. اضطراب و نگرانی تنها چیزی است که می توانید در افراد داخل کابین مشاهده کنید. هر کدام از افراد به طریقه ای دنبال راه نجات می گردند، به عنوان مثال، بعضی از افراد فریاد می زنند یا زنگ اضطراری را به صدا در می آورند و بعضی ها زور می زنند که در آسانسور را باز کنند ، خلاصه همه پریشان و نگران می شوند.

به هر حال آزاد شدن افراد به عوامل متعددی بستگی پیدا می کند. شنیدن صدای آنها به وسیله افرادی که در بیرون هستند تا اقداماتی انجام دهند ، که شاید ساعتها و یا در بعضی شرایط روزها ، حبس افراد در داخل آسانسور طول بکشد.

در چنین موقعیتی است که ارزش یک برد کوچک به نام بلک اوت برای همه روشن می شود. آسانسوری که بلک اوت در آن تعبیه شده ، طوری طراحی شده که قطع برق را تشخیص داده و با پخش پیغامی مانند (برق دستگاه قطع شده ، لطفا اندکی تامل بفرمایید، آسانسور تا چند لحظه دیگر مجدداً به کار خواهد افتاد) سپس آسانسور را به حرکت درآورده و به راستای نزدیکترین در خروجی طبقه رسانده و در را باز می کند. یعنی نجات اضطراری.

مزایای نصب بلک اوت آسانسور:

مسافران بیشتر احساس امنیت و راحتی می کنند .

به راحتی نصب می شود و کمتر از کار می افتد.

از سیستمهای ژنراتور پیشرفته ، ارزان تر می باشد.

یک سیستم بلک اوت آسانسور دارای ویژگی هایی می باشد:

۱- مجزا بودن آن از سیستم کنترل

۲-نمایشگر ال سی دی ، عملکرد ورودیها ، پارامترها و همچنین خطاها را نشان می دهد.

 3- برای انواع موتورهای اسنکرون ، می توان آن را نصب کرد.

۴- قابلیت دارد تا دو یا چند تابلو به صورت دوبلکس یا گروهی نصب شوند.

کمی بیشتر در مورد آسانسور و تابلو بلک اوت بدانیم:

در نظر داشته باشید ، مهمترین بخشهای یک آسانسور ، تابلو فرمان و سیستم نجات اضطراری آن می باشد.

از نظر علمی بایستی تمام آسانسورها به سیستم نجات اضطراری مجهز باشند که اصطلاحاً از آن با عنوان بلک اوت یاد می شود.

استفاده خارج از ظرفیت آسانسور خطرات بسیار جدی دربردارد که قابل مقایسه با وسایل دیگر نیست. در اوقاتی که ساختمان خلوت است حتی الامکان به تنهایی از آسانسور استفاده نکنید. برخی از افراد دکمه آسانسور را چند بار فشار می دهند بلکه آسانسور زودتر حرکت کند ، اما این کار ، غبر از خرابی و صدمه زدن فایده دیگری ندارد. آسانسورهای هیدرولیکی در ساختمانهای ۲تا۵ طبقه و آسانسورهای کششی، در ساختمانهای ۶ طبقه به بالا استفاده می شود.

اگر فردی در آسانسور محبوس شد باید ضمن حفظ آرامش با شماره ۱۲۵ تماس بگیرد یا اینکه با صدای بلند و ضربه زدن به کابین کمک بخواهد.

طی هشت ماه گذشته تنها در تبریز سقوط آسانسور منتهی به مرگ ۷ تن شده است. عدم رعایت ایمنی در نصب آسانسورها و استفاده از قطعات بی کیفیت وارداتی مهمترین عامل سقوط آسانسورها شناخته شده است. سازمان آتش نشانی کشور در ماههای اخیر گزارش های متعددی از وقوع سوانح مشابه در شهرهای مختلف ایران منتشر کرده.

در اغلب گزارشها ، رعایت نشدن نکات ایمنی از جمله سیستم تهویه مطبوع ، زنگ خطر ، تلفن یا سیستمی برای ارتباط با اتاق فرمان ، کپسول آتش نشانی ، نقص ترمز و قطع برق دلایل عمده مرگ در آسانسورها عنوان شده است.

متخصصین نصب آسانسور

برای تجهیز برد آسانسور به سیستم نجات اضطراری ، باطری های ups  را پیشنهاد می کنند زیرا تفاوت آنها با باطری های آسانسورها این است که یو پی اس ها به مراتب بهینه تر و استانداردتر شارژ و دِشارژ می شوند. و این خود  در طول عمر آنها تاثیر به سزایی دارد. عمر باطری های معمولی حدوداً یک یا دو سال می باشد ولی باطری های یو پی اس در سیستمهای بلک اوت می توانند از ۴ تا ۶ سال عمر کنند.

این را هم در نظر داشته باشید که بسیاری از باطری های آسانسور موجود در کشور دارای گارانتی است. اما اکثر باطری های وارداتی فاقد گارانتی می باشند.

بنا به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی

فقط در شهر قم با اشاره به قطع روزانه برق در تابستان امسال در تیر ماه ۱۴۲ مورد حادثه حبس در آسانسور به سازمان آتش نشانی اطلاع داده شده ، به گفته وی بیش از ۸۰ مورد از این ۱۴۲ مورد عملیات به دلیل قطع جریان برق بوده ، یعنی ۷۰ درصد به دلیل قطع برق و نبود تابلوی فرمان بلک اوت یا همان سیستم نجات اضطراری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست